bip

 

Współpraca Europejska

Przejdź do strony projektu

ISO 9001

Statystyka

Odwiedzających: 2786952

 

 

Seminaria oraz wyjazdy studyjne do gospodarstw agroturystycznych Drukuj

    
 

Po zakończeniu każdego ze szkoleń dla uczestników zorganizowano jednodniowe wyjazdy studyjne do aktywnie działających, wyróżnionych w konkursach regionalnych i krajowych gospodarstw agroturystycznych na obszarze Wschodniej Lubelszczyzny:

 

  1. 13 lutego 2009 r. – Dom Pracy Twórczej, Uher 33a, gm. Chełm,
  2. 27 lutego 2009 r. – Polana, Elżbieta i Wojciech Popko, Lipowiec 93, gm. Tereszpol,
  3. 13 marca 2009 r. – Dworek Łukowiska, Barbara i Adam Wróblowie, Bubel Łukowiska 29, gm. Janów Podlaski,
  4. 27 marca 2009 r. – Dworek Modrzewiowy, Elżbieta i Tomasz Donica, Kopina 122, gm. Milanów. gdzie odbyły się seminaria „Rola partnerstwa w rozwoju turystyki proekologicznej”.

W czterogodzinnym seminarium, oprócz uczestników szkolenia, brali udział przedstawiciele jednostek samorządowych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Ośrodków Doradztwa Rolniczego i Urzędu Marszałkowskiego.
W trakcie spotkania omawiano problemy jakie napotykają właściciele gospodarstw agroturystycznych oraz sposoby ich rozwiązania. Informowano również o możliwościach pozyskiwania środków na prowadzenie tego typu działalności. Po seminarium gospodarz dzielił się własnymi doświadczeniami z prowadzenia działalności agroturystycznej oraz prezentował swoje gospodarstwo.

Seminaria oraz wizyty studyjne umożliwiły uczestnikom wzajemną wymianę doświadczeń, przyczyniając się do rozpowszechnienia najlepszych praktyk. Stały się też okazją do poznania walorów ofert agroturystycznych i zalet płynących z produkcji żywności proekologicznej.

Dom Pracy Twórczej - 13 lutego 2009 r.

333
3  

 

Dworek Łukowiska, Barbara i Adam Wróblowie - 13 marca 2009 r.

333
3  

 

Dworek Modrzewiowy, Elżbieta i Tomasz Donica - 27 marca 2009 r.

333
333

 

     „Wsparcie udzielone przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych”.

 

© 2015 Euroregion Bug :: Joomla! i Joomla! IE jest Wolnym Oprogramowaniem wydanym na licencji GNU/GPL.
Template Design by funky-visions.de