Przegląd zespołów muzycznych, folkowych i folklorystycznych pogranicza

Wisznice, 9-10. 08. 2014

W dniach 9-10 sierpnia 2014 r. w Wisznicach odbył się Przegląd zespołów muzycznych, folkowych i folklorystycznych pogranicza był on inauguracją realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach projektu „Gdzie bije źródło…Kultura muzyczna pogranicza Polski i Białorusi” realizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej  Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013 Projekt Parasolowy pt. „Kultura pogranicza pomostem integracji społeczności lokalnych w Euroregionie Bug”. Podczas imprezy na scenie gościły młode zespoły folkowe i folklorystyczne z Polski i Białorusi. Przegląd odbył się na zasadach konkursu, w którym nagrody ufundowała Dyrektor GOK w Wisznicach Elżbieta Sokołowska oraz Wójt Gminy Wisznice Piotr Dragan. Laureatami tegorocznej edycji byli: I miejsce egzekwo zajęły zespoły  – Dusty Vibes oraz Merkfolk z Polski, natomiast II – Kryniczka (Białoruś) i III- Litana (Białoruś). Podczas festiwalu wystąpiły również lokalne zespoły i chóry. Organizatorzy przewidzieli moc atrakcji skierowanych do najmłodszych uczestników imprezy. Podsumowaniem imprezy był koncert zespołu Pectus. Przegląd młodego pogranicza odbył się pod honorowym patronatem Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego.


 


Zaproszenie.
Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zaprasza na  „Przegląd  zespołów muzycznych, folkowych i folklorystycznych pogranicza” w dniach 9-10 sierpnia na stadionie sportowym w Wisznicach.

Impreza odbywa się w ramach Mikroprojektu pt. „Gdzie bije źródło…Kultura muzyczna pogranicza Polski i Białorusi” realizowany jest przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej  Polska – Białoruś – Ukraina 2007 – 2013 Projekt Parasolowy pt. „Kultura pogranicza pomostem integracji społeczności lokalnych w Euroregionie Bug”

W sobotę 09 sierpnia 2014 r. zapraszamy na przegląd młodzieżowych zespołów muzycznych  polskich i białoruskich.

W niedzielę 10 sierpnia 2014 r. zapraszamy na kolejny dzień z folkiem i folklorem międzynarodowym. Organizatorzy przewidzieli atrakcje dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wieczorem na scenie wystąpi zespół disco polo – Skalar oraz gwiazda imprezy zespół Pectus.

Impreza została objęta honorowym patronatem Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego.

Bezpośrednią transmisję internetową z imprezy można będzie obejrzeć na stronie www.wisznice.pl