Warsztaty kulinarne oraz piknik rodzinny pod nazwą „Gorajskie smaki”

Goraj, 27-28. 09. 2014r.

W dniach 27-28 września 2014 w Gminie Goraj odbyły się Warsztaty kulinarne oraz piknik rodzinny pod nazwą „Gorajskie smaki”. Wydarzenie rozpoczęło się przyjazdem 15 uczestników z Zabłocia (Ukraina) oraz wzięciem udziału w  warsztatach kulinarnych. Podczas trwających warsztatów przygotowywano potrawy regionalne m.in. takie jak pieróg gryczany tzw.  „gryczak”, placek cebulowy, bigos czy zupa cebulowa. Warsztaty kulinarne zostały przeprowadzone na zapleczu kuchennym Zespołu Szkół w Goraju.

Następnego dnia uczestnicy z Ukrainy wraz z mieszkańcami Gminy Goraj wzięli udział w I Rajdzie Rowerowym Gorajską Krainą Wąwozów Lessowych. Następnie po rajdzie wszyscy chętni mogli posmakować potraw przygotowanych podczas warsztatów kulinarnych. Uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w konkursach i zabawach oraz otrzymać materiały promocyjne opracowane w ramach mikroprojektu.

Wydarzenie to było już ostatnim zorganizowanym w ramach mikroprojektu:  „Spotkajmy się kulturalnie – współpraca Gminy Goraj i Gminy Zabłocie”.

Realizacja mikroprojektu przyczyniła się do nawiązania bliższej współpracy pomiędzy gminami oraz społecznościami lokalnymi Gminy Goraj i Gminy Zabłocie. Dzięki realizacji projektu zacieśnione zostały transgraniczne więzi gmin Goraj i Zabłocie oraz nastąpił rozwój współpracy partnerów przedsięwzięcia poprzez uaktywnienie wymiany kulturalnej i realizacji wspólnych przedsięwzięć. Dzięki wspólnym wydarzeniom umocnione zostaną struktury dalszej stabilnej współpracy, zacieśnienia stosunków partnerskich, tak by możliwa była realizacja wspólnych polsko-ukraińskich projektów także w przyszłości.