Call now » (+99) 123 456 789

  • Euroregion Bug

    Ku rozwojowi
  • EUROREGION BUG

    Razem wspólną drogą
  • EUROREGION BUG

    Piękno natury
prev next

Podziel się przepisem

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug realizuje projekt „Wsparcie nadbużańskiej turystyki ekologicznej elementem zrównoważonego rozwoju Wschodniej Lubelszczyzny”, którego jednym z celów jest popularyzacja zdrowego stylu życia, poprzez przypomnienie i upowszechnienie tradycyjnych specjałów regionalnej kuchni proekologicznej. W ramach projektu planujemy wydanie dwóch publikacji: informatora i poradnika agroturystycznego. Zostanie też opracowany polsko-angielski serwis internetowy, zawierający informacje o lokalnej bazie gospodarstw agroturystycznych, atrakcjach turystycznych, tradycyjnych imprezach oraz regionalnej kuchni, który będzie promował nasz region nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej.

W związku z tym prosimy o udostępnienie przepisów na potrawy regionalne, tradycyjnie przyrządzane w Państwa domach. Treść przepisu oraz, jeśli to możliwe, zdjęcie gotowej potrawy w wersji elektronicznej, prosimy o przysłanie wraz z danymi autora oraz jego zgodą na publikację treści przepisu i danych osobowych, (wzór oświadczenia znajduje się poniżej), na adres:

Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug
Plac Niepodległości 1
22-100 Chełm

wzór oświadczenia

Wybrane przepisy, z podaniem nazwiska autora, zostaną umieszczone w serwisie internetowym oraz opublikowane w wydanym na zakończenie realizacji projektu Poradniku Agroturystycznym.
Wśród osób, które nadeślą przepisy, rozlosujemy 5 egzemplarzy Poradnika.
Termin nadsyłania przepisów: do 30 kwietnia 2009 r.

Nasi partnerzy