Call now » (+99) 123 456 789

  • Euroregion Bug

    Ku rozwojowi
  • EUROREGION BUG

    Razem wspólną drogą
  • EUROREGION BUG

    Piękno natury
prev next

Impreza Wystawiennicza w Okszowie

W dniu 7 czerwca 2009 r. w Okszowie k/Chełma odbyła się impreza wystawiennicza z dziedziny agroturystyki, której organizatorem było Stowarzyszenie Samorządów Euroregionu Bug. Wystawa ta była imprezą towarzyszącą Nadbużańskiemu Świętu Pszczoły. W imprezie wzięło udział ponad 20 wystawców, którzy prezentowali regionalne proekologiczne potrawy, ofertę gospodarstw agro i ekoturystycznych, a także lokalną twórczość ludową.

 

W trakcie imprezy wystawcy mogli wziąć udział w trzech konkursach. W kategorii najlepszy proekologiczny produkt regionalny zwyciężyła Pani Alfreda Mikołajczuk z Dubienki za "Przekładaniec Wiejski", drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Pan Zbigniew Gardiasz z Łaszczowa za "Szynkę pieczoną w piecu chlebowym" oraz Panie z Koła Gospodyń wiejskich z Teosina za "kiełbasę swojską". Jury przy wyborze najlepszej potrawy brało pod uwagę takie kryteria jak wrażenia smakowe i zapachowe, estetyka podania oraz zgodność z tradycją regionu. W konkursie na najciekawszą ofertę agroturystyczną zwyciężyła Pani Taresa Chomik-Kazarian z Uhra, drugie miejsce zajęli Państwo Danuta i Andre Iwanek z Glinisk, a trzecie miejsce Pani Irena Burdzicka z Dubienki. Wyboru dokonano analizujmąc ofertę noclegową, gastronomiczną oraz ofertę dodatkową (altana, plac zabaw dla dzieci, boiska, piaskownica, miejsce na ognisko itp.). W konkursie na najciekawszą ofertę ekoturystyczną pierwsze miejsce zajęła Pani Krystyna Ulanicka z Dubienki, drugie Panie Beata Kozak i Krystyna Igras z Pokrówki, a trzecie Pani Kazimiera Kozińska z Krynicy. Jury w tej kategorii oceniało położenie gospodarstwa, ekoofertę oraz ofertę uzupełniającą (wytwarzanie własnych wyrobów rękodzielniczych i potraw z naturalnych składników, własny sad, uprawa roślin i hodowla zwierząt, własne pasieki itp). Najlepsi wystawcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez Panią Galinę Grabarczuk, Dyrektor Stowarzyszenia.

Impreza byłą jednym z działań projektu "Wsparcie nadbużańskiej turystyki ekologicznej elementem zrównoważonego rozwoju Wschodniej Lubelszczyzny" realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu Rzeczpospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Nasi partnerzy