Call now » (+99) 123 456 789

Akcja "Bezpieczny Pieszy" w Hrubieszowie

Akcja "Bezpieczny Pieszy", która odbyła się 12 listopada 2019 roku w Hrubieszowie była wyjątkowa, całkowicie inna od wszystkich dotychczasowych. Pomysł na nią miała Burmistrz Hrubieszowa - Marta Majewska. Zaprosiła wszystkie klasy pierwsze do Hrubieszowskiego Domu Kultury. Przestronna, wygodna sala widowiskowa i ... niemal 190 dzieci z opiekunami.

Była trema. Akcję wymyśliliśmy jako kameralne spotkania z dziećmi w gminach, by rozmawiać z nimi niemal indywidualnie. Wszystkie obawy okazały się nieuzasadnione, dzięki dwojgu nietuzinkowym policjantom: Naczelnikowi Wydziału Ruchu Drogowego - Pawłowi Gruszce i Edycie Krystkowiak. Był też ktoś, kto towarzyszył Policjantom i wywoływał głośny entuzjazm dzieci - lew Leon. Dzieci też okazały się otwarte, chętne do udziału, zaangażowane i wesołe. Opowiedzieliśmy dzieciom o realizowanym projekcie i udziale OSP w systemie bezpieczeństwa. O zasadach bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym w mieście, poza miastem, w dzień i po zmroku w niezwyklej formie opowiadali funkcjonariusze Komendy Powiatowej. Świetnie się przy tym z dziećmi bawili na scenie i widowni. Były scenki do odgrywania, quizy, na koniec podsumowanie i rozdanie gadżetów. Wszyscy wyszliśmy z sali widowiskowej uwiedzeni atmosferą, jaką zbudowały tym razem ... dzieci.

 

2.JPG5.JPG4.JPG3.JPG6.jpg1.JPG

Ogromne podziękowania dla Pani Burmistrz za pomysł i zorganizowanie spotkania. Wielkie ukłony dla Hrubieszowskiego Domu Kultury za udostępnienie sali i obsługę techniczną. Podziękowania dla wszystkich dzieci i Policjantów. Długo tego spotkania nie zapomnimy.

Nasi partnerzy